• Wycieczka na skocznię

  W dniu dzisiejszym Naszym Przedszkolaczkom zorganizowano spacer na Skocznię Skalite w Szczyrku, gdzie odbywał się trening kadry Polski w skokach narciaskich. Przedszkolaczki zachowywały się jak prawdziwi kibice siedząc na trybunach i oklaskując najdłuższe skoki. Oglądanie skoków było bardzo ciekawe: dzieci zobaczyły jak narciarze wyjeżdżają kolejką na skocznię, dowiedziały się o różnych wielkościach skoczni, a także co oznaczają linie na skoczni. Wycieczka była bardzo udana :)
   

 • Sadzimy kwiatuszki w ogródku

  Dziś zaplanowano dla przedszkolakó zabawę w ogrodników :) dzieciaczki otrzymały narzędzia ogrodnicze i miały za zadanie posprzątać i wygrabić kawałek ziemi dla siebie przeznaczony. Następnie Pani przyniosła doniczki i kwiatuszki do sadzenia. Każdy przedszkolak chciał jak najpiękniej i jak najdokładniej zasadzić swój kwiatuszek, a później dokładnie go podlać. Ogródek przedszkolny po skończonej pracy zakwitł pięknymi kwatami zasadzonymi przez nasze dzieci :)
   

 • Eksperymenty z "Powietrzem"

  Nasze Przedszkole odwiedziła dziś Pani z Grupy "Prestige", która pokazała nam doświadczenia z powietrzem. Dzieci sprawdzały ile powietrza mają w wydychanym powietrzu, dowiedziały się co to jest próżnia oraz jak za pomocą suszarki można sterować piłeczką ping-pongową. Grupa "Prestige" jak zwykle dostarczyłą nam wiele emocji i ciekawych doświadczeń, które zapamiętamy na długo.

 • Wiosenne sadzonki

  Przedszkolaki w dniu dzisiejszym sadziły roślinki do doniczek. Posadziły cebulę, aby przekonać się co z niej wyrośnie :) W innych doniczkach zasadzono ziarenka warzyw, takie chak: rzodkiewkę, pietruszkę, marchewkę oraz sałatę. A w kolejnych doniczkach dzieci zasadziły nasionka kwiatuszków. Każda doniczka miała znaczek roślinki, która powinna wyrosnąć i została odpowiednio podlana. Przedszkolaki teraz będą obserwowały czy i kiedy wyrosną z ziarenek roślinki, jak będą wyglądały i czym będą się różnić.